Bez kategoriiDziałania LTR-uHistoria

Wielki sukces

Wielki sukces osób zaangażowanych w ratowanie zabytkowej kaplicy Hohbergów na lwóweckiej nekropolii. Między innymi dzięki inicjatywie prezesa Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego Roberta Zawadzkiego wreszcie ruszyły prace zabezpieczające Mauzoleum Hohbergów. Kopułę kaplicy pokryje miedziana blacha. Choć to tylko część prac to w dużej mierze zabezpieczy obiekt i nie podzieli losu innej budowli, która zaniedbana zawaliła się ponad rok temu (artykuł).

fot. Robert Zawadzki

Finansowanie to w dużej mierze zasługa darczyńców z Niemiec. Fundacja niemiecka najpierw uzbierała fundusze na projekt naprawy kopuły, a następnie kwotę ok. 3700 euro na wykonanie prac. Pieniądze będą przekazane dla właściciela obiektu, którym jest Gmina i Miasto Lwówek Śląski. Dużą zasługę w kontaktach z partnerami z Niemiec ma także nasza wiceprezes LTR-u Anita Pysz.

fot. Robert Zawadzki

Zapewne i głos mieszkańców w rozmaitych mediach społecznościowych przyczynił się aby władze pochyliły swe czoła, a spracowane ręce zajęły tematem. Po ponad 5-ciu latach prace ruszyły z kopyta i nawet mróz nie jest im przeszkodą.

 

Jakie były początki batalii w artykule „Czy będzie druga śmierć Hohbergów?”