CiekawostkiHistoriaKultura

Modelarz z Żytawy

Modelarz z Żytawy

 

Pan Bernd Sonsalla z Żytawy  (niem. Zittau) to kolejna osoba, która zajmuje się hobbystycznie modelarstwem budowli.
Kolega Bernd zainteresował się naszym Projektem Boberhaus-Dom nad Bobrem i postanowił wykonać model w skali 1:50 tego nieistniejącego już budynku. Mowa tu o jednym z największych budynków naszego miasta Domu nad Bobrem- Boberhaus. 

Już wkrótce będzie można zobaczyć ten model w lwóweckim ratuszu, miejsce ekspozycji przewidziano w sali sądowej. Wystawa potrwa prawdopodobnie do września. To już 4 model tego domu. Prekursorem dioramy Boberhausu jest pan Rainer Dierchen z miasta partnerskiego Heidenau. Wykonał On z największymi detalami ten kawałek naszego pieknego Lwóweczka w skali 1:87 . Kolejne dwa modele są autorstwa pana Dietera Schulza z Drezna i jego syna Roya. Pierwszy to graficzny model 3D, a drugi w druku 3D.

Diorama autorstwa mistrza modelarstwa Rainera Dierchena jest obecnie prezentowana publicznie w witrynie lokalu Stowarzyszenia Po Stronie Mieszkańców przy ul. E. Orzeszkowej nr 21.

Graficzny Model 3D Dietera Schulza, a poniżej model wydrukowany w technologii 3D jego syna Roya. Więcej lwóweckich modeli graficznych 3D.

 

Oprac LTR