Działania LTR-u

Pirat James York

Pirat James York.
Przestrzeganie prawa autorskiego w naszym kraju jest w dalszym ciągu dla wielu czymś nowym, społeczeństwo przyzwalając na takie postępowanie produkuje nowe ułomne pokolenie.

Tytułowy pirat zerż..ł z naszej strony materiały z artykułu „Kontemplacyjne godziny we Lwówku Śląskim”, kopiował jak leci, wszystkie widoki. Poświęcił nawet trochę czasu na usunięcie zabezpieczenia literowego LTR, nie zważając na zapis na stronie Copyright © 2015 Lwóweckie Towarzystwo Regionalne.  Nasze materiały Pirat James York  umieścił na portalu fotopolska.eu  podając kłamliwie źródło pochodzenia materiałów: „aukcje internetowe”. Podłechtał swój talent kopisty i ucieszył się z rankingu kopiowania na akord. Skopiował także naszą galerię i przypisał swojej nędznej osobie.

                     g22          pirat - Kopia

Tak się składa, że sporo materiałów w takiej lub innej formie nigdy wcześniej nie były publikowane, nie były także wystawiane na aukcjach internetowych. Teraz po wielu latach właściciele kolekcji godzą się na dokumentowanie fotografią i publikowanie w sieci. Należy się im jednak szacunek, za poświęcone dni, poszukiwania cennych lwóweckich pamiątek m.in. po giełdach, nie wspominając o wydanych pieniądzach. Wystarczy umieścić rzetelne informacje.

Pirat Yorkuś idąc dalej, tak się rozkręcił, że zabrał się za modyfikację strony o naszym mieście na Wikipedii. Portal jak można zauważyć dba o prawa autorskie, zacytuję wskazówki, jakie udzieliła obsługa temu osobnikowi:

„Pamiętaj o zasadach!

  • Chyba najważniejsza z nich:prawa autorskie – przede wszystkim zakazane jest zamieszczenie treści, które mogą naruszać prawa autorskie – ma tu na myśli, że dużą część działów skopiowałeś z różnych stron w całych akapitach, np. Historia z [1], opis pałacu w Płakowicach z [2], itd. Nie piszę, że nie powinieneś używać tych informacji do Wiki, ale przede wszystkim nie powinieneś przepisywać słowo w słowo, a dodatkowo koniecznie powinieneś dać źródło tych informacji w artykule, gdyż w przeciwnym wypadku mogą one zostać usunięte z artykułu. Najlepiej, jeżeli porównasz, jak to wygląda w wyróżnionych artykułach (Dobre Artykuły, Artykuły na medal. Spójrz chociażby na rozbudowany przeze mnie artykuł Lwówek Śląski (stacja kolejowa), by zobaczyć, jak powinna być przedstawiana treść.”
  • dwie ewy - Kopia

 

Wystarczyło minimum, zwrócić się z prośbą do nas o udostępnienie i podać prawidłowe źródło. Zobaczymy, co na to Lwówecka Policja?

Lwóweckie Towarzystwo Regionalne

Źródło cytatu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Sir_James_York