Ciekawostki

II Etap Elbrus

II Etap Elbrus
Leszek Mikulski – jak pisze o sobie,Kim jestem:  Inżynier, pilot, przedsiębiorca i założyciel ETM Group Sp. z o.o., miłośnik rozwoju osobistego i sportów ekstremalnych, instruktor squash, podróżnik, płetwonurek, skoczek spadochronowy. Zdobywca kilku szczytów należących do Korony Ziemi, m.in. Acocancagua, Mont Blanc, Góra Kościuszki. Moja domena życiowa: Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną, a od życia dostajesz to, na co się odważysz i potrafisz dostrzec.”
Elbrus 2×2 Challenge 2015 World Record

Lwówczanin obecnie mieszkający we Wrocławiu założyciel firmy ETM Group, podejmuje wyzwanie ustanowienia Rekordu Świata.
2 Wejścia,  2 Zjazdy ze szczytów Elbrus, wszystko maksymalnie w 24 godziny.

18.sierpnia 2015r o godz.9: 30 w ramach treningu i aklimatyzacji zdobył Mont Blanc (4810 m.n.p.m.), był to pierwszy Etap po Rekord Świata, został zakończony sukcesem. Sprawdził się treningowo i kondycyjnie, także aklimatyzacja przebiegła pomyślnie. Powrót do kraju, czas na dokonanie poprawek ze sprzętem, uzupełnienie zapasów i rozpoczęcie Etapu II – główny cel to Elbrus.

Leszek
Etap II, Elbrus.
 

Elbrus 2×2 Challenge 2015 World Record, 

Etap II rozpoczęty!
W wolnej chwili przez stronę na swoim facebooku 27.08.2015 r. pozdrawia wszystkich z Base Camp (2600 m.n.p.m.), pierwsza noc pod górą Elbrus już za nim. Jak donosi w tym dniu o pogodzie, „pogoda po prostu rozpieszczała”. To trzeci dzień wyprawy, następnie w ciągu 3 dni podejmie atak obu rosyjskich szczytów. „Elbrus 2×2 Challenge August 2015 nadchodzę …” Leszek Mikulski wraz z swoim teamem w składzie: Igor Olejniczak, Marcin Harasimowicz i Zbyszek Bąk.

55b8b9c4d5e0d_p
Planowana trasa

Wyprawa Leszka wspierana patronatem medialnym przez Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Mariolę Szczęsną oraz członków Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego. Już wkrótce będą mogli zatknąć flagę Polski na najwyższym szczycie Europy.

DSC_1094do netu

Elbrus – jeden z ośmiu szczytów Korony Ziemi. Według miejscowych jest Górą Szczęścia, najwyższy szczyt Europy. Szczyt zachodni (wyższy) ma 5642 m n.p.m., a szczyt wschodni jest o 21 metrów niższy. Położony na terenie Rosji, niedaleko granicy z Gruzją. Zdobycie szczytu wschodniego odnotowano 22 lipca 1829 r. Natomiast pierwszym Polakiem, który wszedł na Elbrus był Jerzy Rudnicki. Dokonał tego w 1956 r. Rekordzistą Elbrus Race został Andrzej Bargiel w 2010 r.

Leszek2
W obozie

Oprac. Robert Zawadzki

Szczegółowe informacje dostępne:
1. https://www.facebook.com/pages/Mount-Elbrus/118445684948452?pnref=story
2. http://www.leszekmikulski.pl/

Foto: Leszek Mikulski Team