CiekawostkiDziałania LTR-uHistoriaWydarzenia

Konferencja, pokaz saperski, pokaz broni

Konferencja, pokaz saperski, pokaz broni

Patronat honorowy:

Starosta Lwówecki Marcin Fluder oraz Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Mariola Szczęsna


Lwóweckie Towarzystwo Regionalne oraz Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim
zapraszają na konferencję z cyklu:
Rok 1945 na pograniczu śląsko-łużyckim
oraz pokaz saperski i broni kolekcjonerskiej.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 lutego 2018 r.  – początek o godzinie 12.00 w  Sali Mieszczańskiej lwóweckiego Ratusza.

Wstęp wolny.

Program:

  1. Wykłady połączone z prezentacjami multimedialnymi – godz. 12.00-13.00:

       Maciej Szczerepa – Pancerne kolosy Stalina w walkach pomiędzy Lwówkiem Śląskim a Lubaniem.

       Robert Primke – Z Prus Wschodnich na Dolny Śląsk. Działania 31 Armii w rejonie Lwówka Śląskiego.

      Radosław Mazur – Zagrożenia stwarzane przez niewybuchy i niewypały w rejonie Lwówka Śląskiego. Postępowanie po ich znalezieniu.

  1. Pokaz saperski w wykonaniu Patrolu Rozminowania Nr 23 z 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca – godz.13.00 – 13.30.
  1. Pokaz broni kolekcjonerskiej z czasów II wojny światowej oraz współczesnej – godz.13.00 – 15.00.

Wystawcy: Patrol Rozminowania Nr 23, Gorzowskie Towarzystwo Strzeleckie „B.R.A.S.S” , Łużyckie Stowarzyszenie Kolekcjonersko-Strzeleckie, Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc, Lwówecki Klub Strzelecko Kolekcjonerski oraz kolekcjonerzy niezrzeszeni.

Obsługa techniczna imprezy – Lwówecki Ośrodek Kultury.

Patronat medialny  

 

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja, pokaz saperski, pokaz broni

O uczestnikach pokazu broni i uzbrojenia 

KLIKNIJ

Patrol Rozminowania Nr 23 z 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Dowódca Patrolu st.chor.sztab. Radosław Mazur- patrol zajmuje się usuwaniem niewybuchów, niewypałów, przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego z terenu ośmiu powiatów województwa dolnośląskiego (Powiaty: bolesławiecki, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski, lubański, kamiennogórski, jeleniogórski i powiat grodzki miasto Jelenia Góra).

Pokaz 17 lutego  2018 r.
1. Pokaz nowoczesnego specjalistycznego sprzętu saperskiego Patrolu Rozminowania 
(w tym pojazd saperski TOPOLA, kombinezon przeciwwybuchowy EOD-9, wykrywacze min, wykrywacz min z georadarem).

2. Pokaz skorup przedmiotów wybuchowych likwidowanych przez Patrol Rozminowania na terenie siedmiu powiatów województwa dolnośląskiego.

 

KLIKNIJ

 

Gorzowskie Towarzystwo Strzeleckie B.R.A.S.S uzyskało licencję klubową Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (PZSS) w 2014 r., lecz działalność jako stowarzyszenie prowadzi znacznie dłużej. Klub zrzesza ponad 150 członków, którzy uprawią strzelectwo sportowe oraz kolekcjonują broń historyczną.

Dzięki zaangażowaniu i  pomysłowości  członków oraz przyjaznej atmosferze, corocznie w zawodach o charakterze dynamicznym organizowanych przez klub, biorą udział pasjonaci strzelectwa z wielu województw. Z uwagi na związki  części członków z ziemią lwówecką od roku 2016 w sposób cykliczny GTS BRASS, poprzez wystawę broni uczestniczy w konferencji historycznej organizowanej przez Lwóweckie Towarzystwo Regionalne.

W roku 2016 motywem przewodnim wystawy była broń wojsk walczących w II Wojnie Światowej. 

W roku 2017 zaprezentowano broń używaną w Wojsku Polskim od 1945 po dzień dzisiejszy. 

Wystawa w roku 2018 pod nazwą „Żelazna Kurtyna” będzie miała na celu przybliżenie uzbrojenia obu stron Zimnej Wojny.

W ramach wystawy będzie można porównać krabiny zwaśnionych stron od lat  40 do 80 ubiegłego wieku, a także wysłuchać praktycznych aspektów ich obsługi, gdyż prezentowana broń jest na co dzień użytkowana przez członków klubu GTS BRASS na strzelnicy.

 

Łużyckie Stowarzyszenie Kolekcjonersko-Strzeleckie zrzesza kolekcjonerów oraz miłośników broni i strzelectwa.

Stawiamy sobie za cel wspieranie osób zainteresowanych kolekcjonowaniem broni, pasjonatów strzelectwa oraz wszystkich, którzy są zainteresowani pogłębianiem wiedzy na temat broni. Nie zawężamy naszego gremium do osób pasjonujących się bronią palną. Mile widziane są osoby interesujące się łucznictwem, kolekcjonujące broń białą lub inne rodzaje broni, zarówno historycznej jak i współczesnej. Chcemy, by Łużyckie Stowarzyszenie Kolekcjonersko-Strzeleckie było platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w interesujących nas dziedzinach. Promujemy i popieramy strzelectwo i kolekcjonerstwo broni. Popularyzujemy wiedzę z dziedziny strzelectwa, sportu strzeleckiego i kolekcjonerstwa broni.

W tym roku, 11 kwietnia, Łużyckie Stowarzyszenie Kolekcjonersko-Strzeleckie obchodzić będzie piątą rocznicę swojego istnienia. 11 kwietnia 2013 roku, grupa działających do tej pory nieformalnie pasjonatów broni, podczas zebrania założycielskiego w Lubaniu, powołała Łużyckie Stowarzyszenie Kolekcjonersko-Strzeleckie.

 

KLIKNIJ

LKSK czyli Lwówecki Klub Strzelecko Kolekcjonerski to stowarzyszenie zwykłe powołane do życia przez pasjonatów broni palnej i miłośników strzelectwa. Zrzesza wszystkich, którzy pragną zacząć przygodę ze strzelectwem i zostać kolekcjonerami. Zaczynając od zawodników pzss po myśliwych i pracowników służb mundurowych 

Celem działania stowarzyszenia jest: 
1) działanie na rzecz strzelectwa, sportu strzeleckiego i kolekcjonerstwa broni,
2) popularyzowanie wiedzy z dziedziny strzelectwa, sportu strzeleckiego i kolekcjonerstwa broni,
3) promocja i popieranie strzelectwa i kolekcjonerstwa broni.
4) edukacja  i szkolenia młodzieży

AS Strzelec . Bóg, Honor, Ojczyzna” te słowa są w sercach Strzelców czyli grupie młodzieży którą połączyła wspólna pasja i miłość do Ojczyzny. Ci młodzi ludzie każdego dnia uczą się walki oraz technik potrzebnych w razie zagrożeń, ale przede wszystkim oddania i braterstwa.

Konferencja i pokaz broni w 2016 roku. KLIKNIJ

 

Konferencja i pokaz broni w 2017 roku. KLIKNIJ