CiekawostkiDziałania LTR-u

Elbrus Nowy Rekord Świata

Ogromny sukces Leszka Mikulskiego

Elbrus nowy Rekord Świata. Miesiące ciężkiej, żmudnej pracy, wyrzeczeń i na koniec przeogromne zmęczenie, ale i wielka radość. 31 sierpnia 2015 r. pochodzący z Lwówka Śląskiego, Leszek Mikulski osiągnął niebywały sukces i to w ekstremalnie trudnych warunkach. W ciągu doby zdobył dwa szczyty góry Elbrus (5642 m n.p.m. i 5621 m n.p.m.) i co więcej z każdego z nich zjechał na snowboardzie.

DSC01070 - Kopia zmniejszone
Leszek Mikulski

Elbrus Nowy Rekord Świata.

Atak na pierwszy, wyższy szczyt Elbrus rozpoczął się 30 sierpnia o godz. 21.22 z górnego obozu założonego na wysokości 3800 m n.p.m. Leszkowi Mikulskiemu w trudnych warunkach, przy zmiennej pogodzie i do tego z niezbędnym bagażem (ok. 20 kg) zajęło to wraz ze zjazdem ze szczytu na wysokość 5400 m n.p.m. 11, 5 godziny. Kolejne 6 godzin to wejście na drugi szczyt Elbrus i zjazd do obozu szczytowego. Sumując – swój cel osiągnął w 17, 5 godziny, co jest osiągnięciem rekordowym. Aktualnie gromadzona jest dokumentacja, potwierdzająca ten niezwykły wyczyn podróżnika, co pozwoli na stosowny wpis do księgi rekordów Guinessa. Co ciekawe, Leszek Mikulski planował jeszcze bardziej „wyśrubować” swój rekord i jeszcze raz zdobyć wyższy, zachodni szczyt Elbrus, ale pogarszające się warunki i względy bezpieczeństwa spowodowały, że zrezygnował z tej próby. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i rekordów.

Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Mariola Szczęsna
objęła patronatem
 wyprawę Leszka Mikulskiego,
medialny patronat Lwóweckie Towarzystwo Regionalne 

LTR i Gmina media komplet - Kopia    DSC_1094

Lwóweckie Towarzystwo Regionalne

Na podstawie:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/6561995,dwukrotnie-zdobyl-elbrus-i-zjechal-z-niego-na-snowboardzie-w-ciagu-175-godziny,id,t.html?cookie=1

Artykuły na naszym portalu http://www.hitlwowekslaski.pl/:
1. Lwówczanin w drodze po Rekord Świata
2. Batalia Leszka Mikulskiego o Rekord Świata. Plan.
3. II Etap, Elbrus.
4. Elbrus Atak rozpoczęty.
5. Elbrus 2 x 2 Challenge 2015 World Record, Oczekiwanie…
6. Elbrus – Sukces Leszka Mikulskiego!