Ciekawostki

Elbrus Sukces Leszka Mikulskiego

Elbrus Sukces Leszka Mikulskiego

„Hey Witam. Pierwszy kontakt z cywilizacją. Jest sukces, udało się! Więcej zdjęć i video relacji wkrótce. Muszę po prostu odpocząć i wrócić do Polski. Teraz trzy dni zwiedzania. Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie — z Marcin Harasimowicz, Zbyszek BąkIgor Olejniczak w Mount Elbrus.”Leszek Mikulski.

00001
Mapa Korony Ziemi

Lwóweckie Towarzystwo Regionalne.

Zdobycie szczytu Elbrus przez Leszka Mikulskiego w nowym wydaniu – to wielki sukces! Elbrus 2 x 2 Challenge 2015 World Record.

ELBRUS — CHARAKTERYSTYKA SZCZYTU

Szczyt Elbrus położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu na terenie Republiki Kabardyno-Bałkarskiej, w odległości 11 km od granicy Rosji z Gruzją. Szczyt posiada dwa wierzchołki oddalone od siebie o około 3 km z różnicą wypiętrzenia zaledwie 21 m. Wierzchołek zachodni o wysokości 5642 m n.p.m. stanowi najwyższy szczyt Europy (wg R. Messnera) i został zdobyty po raz pierwszy w 1874 r. Zgodnie z katalogiem Korony Ziemi znajduje się na liście siedmiu najwyższych szczytów świata. Kwestia jego przynależności do Europy jest dyskusyjna, dlatego dodatkowo należy zdobyć szczyt Mont Blanc 4810 m n.p.m., który jest powszechnie uznawany za reprezentanta naszego kontynentu. Stąd też celem niniejszej wyprawy jest również zdobycie Mont Blanc, który zostanie potraktowany jako przygotowanie kondycyjne i aklimatyzacja na wysokości powyżej 4000 n n.p.m. .

 

Gratulujemy i czekamy na powrót.
Członkowie L T R

Materiał z portalu facebook Leszka Mikulskiego
foto Press Pack L. Mikulski

DSC_1094