Ciekawostki

Głos Lwówecki w latach 1954 1955

O Gryfowie Śląskim i Uboczu.

Głos Lwówecki w latach 1954 1955
W latach 50 – tych ubiegłego wieku na terenie powiatu lwóweckiego ukazywał się „Głos Lwówecki”. Był to organ prasowy Powiatowego Komitetu Frontu Narodowego. Gazeta zajmowała się problemami i bolączkami ówczesnych mieszkańców powiatu. Była też tubą propagandową komunistów, a jej styl i charakter był znamienny dla tamtych czasów. Poniżej zamieszczamy kilka artykułów i notatek dotyczących Gryfowa Śląskiego i Ubocza.

Śledzie i ekspedienci

                       W dniu 18.III.55 r. gdy sklep MHD nr.11 w Gryfowie Śląskim był przepełniony i wszyscy cierpliwie czekali na śledzie, kierowniczka sklepu zapytała ekspedientkę: „Ziutka ile ty potrzebujesz śledzi?”. „Dwa kilogramy” – padła krótka  odpowiedź. A kierowniczka powiedziała do klientów: „śledzie się skończyły”.

                       Złośliwi twierdzą, że w beczce było jeszcze połowę jej zawartości, jak również mają słuszne pretensje do dyrekcji MHD we Lwówku Śląskim, że nie poucza swoich pracowników o likwidacji kumoterstwa, oraz o tym jak mają zaopatrywać się pracownicy danego przedsiębiorstwa w potrzebne im artykuły.

Źródło: „Głos Lwówecki”, 1 – 16 kwietnia 1955 r., nr7, s.4

Oprac. Maciej Szczerepa