Wydarzenia

Wystawa w Heidenau z okazji 800-lecia Lwówka Śląskiego

Wystawa w Heidenau z okazji 800-lecia Lwówka Śląskiego

W dniu 25 września 2017r. w ratuszu  naszego miasta  partnerskiego z Heidenau, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy noszącej tytuł ,,800-lecie Lwówka Śląskiego na Śląsku-Perspektywy i widoki”. Na otwarcie wystawy przybyła Mariola Szczęsna burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, towarzyszyło jej grono urzędników, przybyli również mieszkańcy Lwówka Śląskiego i okolic. Nie zabrakło delegacji Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego. Na wystawie obecne były osoby, które czynnie zajmują się współpracą i kontaktami polsko-niemieckimi miast partnerskich, pan Werner Guder, pani Doris Baumert, prezes Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego Robert Zawadzki oraz dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbieta Zienowicz.

od lewej: Werner Guder, Doris Baumert, Andreas Meschke, burmistrz Mariola Szczęsna,Anita Pysz,burmistrz Juergen Opitz

Otwarcie wystawy. Zgromadzeni goście z Polski oraz miasta partnerskiego zostali powitani przez burmistrza Heidenau Juergena Opitza oraz przez przewodniczącego Towarzystwa Miast Partnerskich w Heidenau Petera Mildnera. Wystawa zrobiła pozytywne i niezapomniane wrażenie na wszystkich gościach.
Zaprezentowane lwóweckie stare ryciny oraz współczesne fotografie naszego miasta wykonane przez grupę fotografików z Niemiec odzwierciedlały ogromny nakład pracy i zaangażowanie wielu osób. Przedstawiona kompozycja wystawy Lwówek Śląski dawniej i dziś była bardzo dobrze dobrana.  

      

 

Wystawa w Heidenau będzie czynna do 24 listopada 2017r., są też wstępne plany zaprezentowania jej w Lwówku Śląskim w pierwszej dekadzie 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do jej obejrzenia.

Oprac. Anita Pysz

Foto: Gerda Pietzsch