Działania LTR-uTurystykaWydarzenia

World Travel Show

World Travel Show

Międzynarodowe Targi Turystyki – World Travel Show 14-16.10.2016 r. Warszawa, Nadarzyn

Na zaproszenie organizatorów: National Geographic, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Seszele oraz Ptak Warsaw Expo w dniu 14 października 2016 r. w Międzynarodowych Targach Turystycznych World Travel Show wzięli udział przedstawiciele samorządu lokalnego oraz dzięki uprzejmości Pani Burmistrz Marioli Szczęsnej i Starosty Lwóweckiego Marcina Fludra także organizacji pozarządowych.

               dsc_4898-kopia     dsc_4905-kopia

dsc_4906-kopia     dsc_4910-kopia

Pani Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Mariola Szczęsna na targach promowała naszą gminę i miasto oraz powiat lwówecki, spotkała się między innymi z Podsekretarzem Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Dawidem Laskiem. Przedstawiciele Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego i Stowarzyszenia Srebrna Dolina  (Robert Zawadzki, Dorota Zawadzka) zapoznali  się z bogatą ofertą turystyczną oferowaną na rynku krajowym i zagranicznym. Lwówecka delegacja podczas targów promowała nasz region i jego ofertę turystyczną, w tym: Lwóweckie Lato Agatowe, Sejmik Mineralogiczny, Dary Lasu, Powiatowy Rajd Rowerowy, a także Spływ Bobrem. Zaprezentowała jego potencjał do rozwoju turystyki w dziedzinie agroturystyki i ekologii. Akweny wodne (Jez. Pilchowickie i Zbiornik Rakowicki) świetnie bowiem wpisują się w rekreację i sport, a obszary Natura 2000 dają możliwość obcowania z przyrodą.  Właśnie takie kierunki są obecnie bardzo poszukiwane przez mieszkańców wielkich aglomeracji miejskich oraz osoby zmęczone dalekimi zagranicznymi podróżami, które szukają  spokoju, a zarazem nowych ciekawych miejsc.

dsc_4878-kopia
Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski Mariola Szczęsna oraz Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Dawid Lasek.

W pierwszym dniu targów największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z ofertą agroturystyczną, lokalizacją starych kopalń, miejscami związanymi z historią i posiadające dobrą komunikację przede wszystkim rowerową. Należy tu wymienić: Folwark Łękuk (gm. Wydminy na Mazurach), Wrota Lubuskie, Kopalnia Soli Bochnia, Roztocze Wieś Lubelska.

               dsc_4879-kopia     dsc_4859-kopia

                                                        Występy zespołu z Seszeli oraz Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze

Na tej prestiżowej imprezie nie zabrakło również przedstawicieli z naszych okolic. Lwówczanin, Pan Jakub Kaźmierczyk (fotograf, redaktor) prowadził warsztaty fotograficzne Olympus Polska, a Państwo Latawiec z Niwnic prezentowali  bogatą ofertą zdobienia porcelany (motywy wędkarskie, myśliwskie, okolicznościowe) .. Materiały promocyjne z gminy i powiatu znalazły się na wielu stoiskach biur podróży, samorządów oraz gości zagranicznych  z Ukrainy (Lwów), Białorusi (Mińsk), Litwy (Wilno), Kazachstanu, Węgier i Chorwacji oraz ambasad, w tym  Indonezji, Seszeli, Chin, Filipin, Wietnamu i Mongolii.

               dsc_4916     dsc_4919-kopia

                                               Warsztaty prowadzone przez Kubę oraz stoisko Porcelana F.H.U Latawiec Teresa

W największych targach podróżniczych World Travel Show w Polsce wzięło udział ok. 60- ciu znanych podróżników, między innymi Martyna Wojciechowska, Aleksander Doba, Mateusz  Kusznierewicz, Marcin Kydryński, Marek Kamiński i Nela Mała Reporterka. Przedstawiono bardzo bogatą ofertę w czterech salonach tematycznych: camper, woda i sport, polowanie, wędkarstwo.

World Travel Show

Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się Gala 6 Edycji Konkursu 7 Cudów Polski, gdzie z 32 nominowanych kandydatów wybrano kolejnych siedem cudów. W tegorocznej siódemce na 2 miejscu znalazło się Hydropolis z Wrocławia. Gratulujemy Hydropolis.

dsc_4977-kopia
Laureaci 6 Edycji Konkursu 7 Cudów Polski.
dsc_4933-kopia
Aleksander Doba na gali.
dsc_4985-kopia
Wspólne zdjęcie z Martyną Wojciechowską i Leszkiem Mikulskim.

 

dsc_4987-kopia
Kilka słów o Lwóweckim Lecie Agatowym.
dsc_4982-kopia
Przekazanie materiałów promujących Lwówek Śląski i okolice.

Oprac. LTR