Szlaki turystyczne

Turystyczny dziennik

Turystyczny Dziennik

Miłe spędzenie wolnego czasu w czasie wakacji napełni każdego pozytywną energią i niezapomnianymi wrażeniami, które będziemy mogli przekazać bliskim i znajomym, aby mogło się to spełnić zaplanujmy nasze wycieczki. Na naszym rynku pojawił się niedawno nowy produkt turystyczny, który przywędrował z Czech, kieszonkowy Dziennik Turystyczny Wander Book.

dziennik
Dość dobre i pomocne rozwiązanie dla zapobiegliwego turysty, bowiem pomysłodawca zorganizował planowanie podróży bez ruszania się z domu, a na mapie jego portalu znajdziemy ok. 5 tysięcy miejsc godnych odwiedzin. Jak ułożymy sobie trasę, co nas interesuje zależy już od nas. Co znajdziemy na stronie? Wiele żmudnie zebranych informacji dla każdego miejsca i obiektu, między innymi: nazwa i foto miejscowości, pozycja GPS, tekst krajoznawczy, nr tel. informacji turystycznej i wiele więcej. Po zaplanowaniu podróży ruszamy w drogę. W czasie odwiedzin wybranych miejsc zorganizowane zostały punkty dla turystów, w których będzie można potwierdzić swoją wizytę otrzymując odpłatnie naklejkę obiektu z danymi (czasami także stempel okolicznościowy). Naklejkę następnie wklejamy do dziennika i dalej według instrukcji pomysłodawcy. Cena dziennika i naklejek jest umiarkowana i zalecana z góry (dziennik- 3€ /ok. 13PLN, naklejka-0,60€/ok.2,60 PLN). Projekt działa już na terenie Czech, Słowacji, Niemiec, Norwegi i Polski. Zachętą są nagrody za zbieranie naklejek, ale podstawowym elementem jest edukacja i stworzenie własnego przewodnika turystycznego. Nasz region jest bardzo atrakcyjny, w chwili obecnej wskazanych jest 5 głównych obiektów w Lwówku Śląskim i 1 obiekt w Pławnej Dolnej. Słabiej wypadają: 3 w Bolesławcu, 1 w Grodźcu, 2 w Lubomierzu, 2 we Wleniu, 2 w Zgorzelcu, 5 w Jeleniej Górze razem z Cieplicami.

naklejki
Przykładowy opis: http://pl.wander-book.com/wycieczka/137-szwajcaria-lwowecka.htm

Na pewno warto zadbać i zainteresować organizatora projektu kolejnymi miejscami w naszej okolicy, promocji nigdy za wiele. Może ktoś z Was chciałby wskazać miejsce godne polecenia dla turystów, postaramy się wypromować wskazane przez Państwa atrakcyjne miejsca.

Oprac. Robert Zawadzki

Dziennik Turystyczny i naklejki – WANDER BOOK PL, Hodkovická 20/20, 460 06 Liberec 6, Czech Republic.