Szkolne Wieści

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PŁÓCZKACH GÓRNYCH

KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

 • „Cały dzionek słonko po niebie chodziło, czego nie widziało! Na co nie patrzyło! Widziało nasz domek, jak się budzi rankiem, jak Magda na pole niesie mleko dzbankiem…”

      27 września odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyków z Filharmonii      Dolnośląskiej pod hasłem, „Co słonko widziało”. Podczas audycji uczniowie jeszcze raz      wybrali się w wakacyjną podróż, w której przewodnikiem była słoneczna i radosna       muzyka.

koncert-filharmonii-3371          koncert-filharmonii_3382

VI  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 • 30 września, po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w formie gier i zabaw. Egzaminatorami byli uczniowie klasy szóstej, którzy czuwali przy stanowiskach: Układanki, Losów oraz Szeryfa. Uczniowie klasy I i II kolorowali cyfry i „tabliczkowe sowy”, gdyż nie poznali jeszcze tabliczki mnożenia. Trzeba było się naliczyć, aby zdobyć Experta! Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Uczmy się pilnie tabliczki mnożenia”.

swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia-3401          swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia3453

DZIEŃ CHŁOPCA W NASZEJ SZKOLE

 • 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia oraz obdarowały drobnymi upominkami.

dzien-chlopca63_n          dzien-chlopca-_n

SUKCES SKO

 • Szkolna Kasa Oszczędności w działająca pod patronatem Banku PKO BP w Lwówku Śląskim prowadzi wirtualną kronikę, w której opisywane są wydarzenia w naszej szkole. Nasza kronika została uznana przez Komisję Konkursową i zdobyła nagrodę II stopnia – 2000 zł w etapie regionalnym w roku szkolnym 2015/2016. Bardzo cieszymy się z tego sukcesu.

BEZPIECZNIE TU I TAM

 • Nasza szkoła bierze udział w konkursie edukacyjnym „Bezpiecznie Tu i Tam”. Konkurs realizowany jest przez Fundację Orange i Orange Polska, którego podstawowym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci online oraz edukacja młodych internatów, ich rodziców i opiekunów w zakresie odpowiedzialnego korzystania z sieci.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 • 12 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali przepiękny montaż słowno – muzyczny. Zaprezentowali również swoje umiejętności taneczne.  Uroczystość uświetnili swoją obecnością:  Zastępca Burmistrza – Pan Lesław Krokosz, Doradca ds. Oświaty – Pani Justyna Wrzesińska, Przewodnicząca Rady Miasta – Pani Ewa Płucińska – Dąbrowska, Radny – Pan Mateusz Rusinek, Sołtys wsi Płóczki Górne – Pan Ryszard Cieślak, Kapelmistrz Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Centrum Kultury w Legnicy – Pan Piotr Budzianowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Dorota Budzianowska.

dzien-edukacji-3477          dzien-edukacji-3484

GALA SKO – ZŁOTA I SREBRNA ODZNAKA DLA OPIEKUNÓW SKO

 • 14 października w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu dla Opiekunów SKO z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą zostały zaproszone opiekunki SKO z naszej szkoły: p. Teresa Moskwa, p. Agnieszka Moskwa oraz przedstawicielki PKO BP w Lwówku Śląskim: p. Grażyna Suchecka – dyrektor Banku PKO i  p. Marzanna Świetlicka – doradca klienta Banku PKO. Uroczystość prowadził znakomity prezenter telewizyjny Maciej Kurzajewski. Za całokształt pracy w SKO p. Teresa Moskwa otrzymała Złotą Odznakę, p. Agnieszka Moskwa Srebrną Odznakę. Uroczystego wręczenia odznak dokonała Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej, Jan E. Rościszewski, wiceprezes Zarządu Banku PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Rynku Detalicznego oraz Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta. Ogromnie cieszy nas ten sukces, gdyż w Ogólnopolskim Konkursie dla Opiekunów SKO było przyznanych 10 Złotych oraz 20 Srebrnych Odznak i w tej grupie znalazły się dwie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych.

 kronika-sko          gala-den-34

SPOTKANIE Z PISARKĄ

 • W dniu 18 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się autorskie spotkanie z pisarką Panią Urszulą Kozłowską – autorką około 200 książeczek dla dzieci zawierających: wiersze, bajki i legendy dla dzieci. Podczas spotkania, pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała młodym czytelnikom o swojej twórczości literackiej. Dzieci wysłuchały pełnych ciepła i humoru bajeczek autorstwa Pani Urszuli. Autorka chętnie odpowiadała na pytania uczniów, jak również z przyjemnością wpisywała autografy oraz dedykacje dla swoich małych czytelników w książkach, które dzieci mogły zakupić po spotkaniu. W ramach podziękowania, „Agatki” zaprezentowały naszemu gościowi swój niezwykły talent muzyczny.

spotkanie-z-pisarka359_n          spotkanie-z-pisarka-993_n

MISTRZOWIE KOSTKI RUBIKA

 • Dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszy się zabawka logiczna – Kostka Rubika. Zabawa kostką polega na takim ułożeniu kwadratów, aby na każdej ścianie wszystkie posiadały jeden kolor. Dnia 18.10.2016r. Samorząd Uczniowski zorganizował „Mistrzostwa Szkoły w układaniu Kostki Rubika”. Tytuł Mistrza zdobył Wojciech Jewtuch. Gratulujemy umiejętności!

mistrz-kostki-rubika-489_n          mistrz-kostki-rubika_3588

PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

 • Każdy przedszkolak już wie, że owoce są smaczne i zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają organizm. Dlatego też 18.10.2016r. dzieci zrobiły pyszną i zdrową sałatkę owocową. Nie zapomniały o umyciu owoców, przyborów kuchennych, a także rąk. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiły do krojenia owoców, mieszania i degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie!

salatka-owocowa-31          salatka-owocowa-img_03561

KĄCIK SZACHOWY

 • Szachy jest to strategiczna gra planszowa rozgrywana przez dwóch graczy na 64-polowej planszy zwanej szachownicą za pomocą zestawu pionów i figur. W naszej szkolnej bibliotece zorganizowany jest kącik szachowy, w którym podczas przerw uczniowie trenują umysł i świetnie się bawią.

kacik-szachowy-4331933326974499781_n          kacik-szachowy-7243527662634_n


WIEŚCI LISTOPADOWE

XI PRÓBNY MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY „BÓBR”

 • 19 i 20 października uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XI edycji Próbnego Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. Na poziomie klas IV – VI („Beniamin”) wzięło udział 20 uczniów, natomiast z klasy III („Skrzat”) – 4 uczniów.

probny-konkurs-informatyczny-bobr-20161019_121307          probny-konkurs-informatyczny-bobr-20161019_120920

Najlepsze wyniki w Beniaminie uzyskali: Magdalena Zielińska i Jakub Budzianowski       uczniowie klasy VI oraz Martyna Żak uczennica z klasy IV.

Najlepsze wyniki w Skrzacie uzyskali: Aleksander Babiński i Dominik Wojtasik       uczniowie z klasy III.

Uczestnicy z niecierpliwością czekają na etap oficjalny konkursu, który odbędzie się              9 listopada 2016 r. dla klas IV – VI („Beniamin”) oraz 10 listopada dla klas młodszych       („Skrzat”).

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

 • „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”. Uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły ZSEZ w Rakowicach Wielkich zgadzają się całkowicie ze słowami W. Szymborskiej. Chcąc zachęcić najmłodszych do tej „najpiękniejszej zabawy” czytali im przeróżne opowiadania, baśnie i wiersze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytających kolegów.
 • starsi-czytaja-mlodszym-img_3603          starsi-czytaja-mlodszym-img_3605

KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

 • W naszej szkole cyklicznie odbywają się audycje umuzykalniając z udziałem muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. W dniu 28 października nasi uczniowie wysłuchali muzycznej opowieści o w Amadeuszu Mozarcie. Natomiast 15 listopada spotkanie z muzykami poświęcone zostało polskiej muzyce patriotycznej. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali najpiękniejszych utworów opowiadających o miłości do Ojczyzny. Z niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne spotkania!
 • koncert-filharmonii-20161028_112911          koncert-filharmonii-img_3796-1

GŐRLITZKA AKADEMIA DZIECIĘCA

 • Nasi uczniowie uczestniczą w wykładach Gőrlitzkiej Akademii Dziecięcej. Naukowcy z całych Niemiec opowiadają 8-12-letnim dzieciom o fascynujących zagadnieniach dotyczących ich badań.  Wykłady, które odbyły się 28 października i 4 listopada przybliżyły uczniom świat nauki w sposób przystępny i sprawiły, że nauka to nie tylko obowiązek, ale i przyjemność. Wykłady dla polskich uczniów tłumaczone są symultanicznie. Podobnie jak na prawdziwej uczelni wyższej, dzieci otrzymują indeks, a na zakończenie semestru świadectwo.

gorlitzka-akademia-20161028_160227          gorlitzka-akademia-img_3655

PAKIET EDUKACYJNY OD PKO BP

 • Przedstawicielki PKO BP w Lwówku Śląskim przywiozły naszym SKO – wiczom wielką paczkę, w której znajdowało się mnóstwo gadżetów z logo SKO. Upominki zostaną wykorzystane jako nagrody w konkursach SKO, cukierki będą słodką nagrodą za wpłaty na konto SKO. Otrzymaliśmy również dyplom za zdobycie II miejsca w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności.

      pakiet-edukacyjny-img_3648     pakiet-edukacyjny-popr-img_3645     pakiet-eduk-dyplom-za-zdobycie-ii-miejsca-w-ogolnopolskim-konkursie-sko-img_3650

NASZE BOISKO

 • Prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego zostały ukończone! Mamy boisko z trawy syntetycznej przystosowane do gry w mini piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Obok znajduje się kort z trawy naturalnej do gry w badmintona. Przy boiskach jest wiata drewniana z stolikiem i ławkami. Bardzo cieszymy się, że mamy już nowe boisko!

budowa-boiska-img_3845          budowa-boiska-img_3847

BAJKOWY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE

 • Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. W naszej szkole bajkowe spotkanie odbyło się w poniedziałek 7 listopada. Uczniowie klasy V i VI przygotowali przedstawienia dla młodszych kolegów. Tego dnia gościliśmy również uczniów Prywatnego Gimnazjum im Sybiraków oraz tatusiów – p. Marcina Kowalczyka i p. Sebastiana Żaka, którzy przeczytali fragmenty bajek naszym najmłodszym uczniom. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

           bajkowy-dzien-w-naszej-szkole-img_3664          bajkowy-dzien-w-naszej-szkole-img_3678

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 • Narodowe Święto Niepodległości, polskie święto obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, to data szczególna. Wspominamy wtedy tych, którzy walczyli o odzyskanie wolności Ojczyzny nie tylko podczas I wojny światowej, lecz również w czasie narodowych powstań i innych zrywów wolnościowych. Uczniowie naszej szkoły w wyjątkowy sposób uczcili tę ważną datę. 10 listopada odbyła się uroczysta akademia, podczas której nie zabrakło wierszy o tematyce patriotycznej oraz pieśni żołnierskich. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

           narodowe-swieto-niepodleglosc-iimg_3766          narodowe-swieto-niepodleglosci-img_3771

TRIATHLON MATEMATYCZNY

 • Nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym dla uczniów szkół podstawowych Triathlon Matematyczny. Konkurs składa się z trzech konkurencji. Od 27 listopada do 17 grudnia przez 3 tygodnie, co niedzielę będą publikowane zadania do rozwiązania przez uczestników konkursu. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

                     triathlon-matematyczny          triathlon-matematyczny-1

MATA EDUKACYJNA

 • Mamy w szkole kolejną pomoc dydaktyczną „Edu Matę”, która składa się z dwustronnej maty i kompatybilnego z nią zestawu klocków. Mata Edukacyjna służy do nauki podstaw programowania. Zabawy z wykorzystaniem „Edu Maty” służą realizacji celów w trakcie zajęć dydaktycznych, zajęć indywidualnych z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, jak również zajęć dodatkowych z dziećmi zdolnymi. Uwzględniają podstawę programową wychowania przedszkolnego i klas I – III. Mata świetnie sprawdza się na zajęciach dydaktycznych z wykorzystaniem elementów TIK ułatwiając płynne przechodzenie od zajęć bez użycia sprzętu komputerowego do zajęć z wykorzystaniem komputera, urządzeń mobilnych oraz zajęć z wykorzystaniem robotów.

mata-edukacyjna-20161114_113505          mata-edukacyjna20161114_113526

OSZCZĘDZAMY Z TABLICZKĄ

Wielkim powodzeniem cieszy się wśród naszych SKO-wiczów oszczędzanie z Tabliczką Oszczędności. Tabliczka wykonana jest z kartonu w formacie A4 z otworami na monety. To proste narzędzie, motywujące do kompletowania „drobniaków”. Cała tabliczka to równe 50 zł, kwota ta zostaje wpłacona na indywidualne konto SKO- wicza.

oszczedzamy-z-tabliczka-img_3784          oszczedzamy-z-tabliczka-img_3782